Внутрішньопідлоговий конвектор - опалювальний прилад нового покоління, який можна встановлювати в приміщеннях будь-якого типу. Користується особливою популярністю в будівлях з панорамними вікнами або з низьким підвіконням, оскільки не порушує естетичне враження від стоящих біля вікон радіаторів. Представлений прилад повністю вбудовується в підлогу, єдиним видимим елементом є декоративна решітка.
Як правильно встановити внутрішньопідлоговий конвектор?
З цим питанням зіштовхуються всі покупці, які обрали цей прилад опалення. В даній статті ми зібралди рекомендації різних виробників, які поділили на декілька основних етапів:
- Підготовка місця установки
- Прокласти підведення теплоносія та електрокабелю (для конвекторів з електровентилятором) відповідно до схем монтажу.
- Виконати заливку підлоги з урахуванням каналу (ніші) під конвектор.
- Встановити прилад у канал, вирівняти за рівнем горизонту за допомогою регулювальних болтів (на кутах) та регулювальних куточків (посередині). Прикріпити куточки до підлоги. Верхня частина приладу повинна збігтися за рівнем із «чистовою підлогою».
- Ізолювати стінки та дно з боку теплообмінника теплоізолюючим матеріалом, а стінки та дно з боку вентилятора – шумоізоляцією. Заповнити порожнечі ущільнювачем.
- Змонтувати чистову підлогу.
- Виконати підключення підводок теплоносія та електрокабелів. Закрити прилад монтажною кришкою (для захисту від попадання будівельного сміття).
- Ущільнити щілини силіконовим герметиком або ущільнювальним матеріалом.
- Прибрати приміщення. Зняти захисну кришку. Виконати тестовий запуск приладу. Закрити прилад декоративними ґратами.
Місце для вбудованого конвектора
Даний прилад встановлюється під вікном, при правильному підборі довжина конвектора має складати не менше 70% від довжини вікна.
Відступ від вікна:
- для конвекторів з вентилятором має бути в проміжку від 8 до 35 см
- для конвекторів без вентилятора допускається монтаж в притул до вікна.
Розміщення вентилятора в конвекторі
Фанкойли працюють по принципу конвекції - вентилятор втягує повітря і спрямовує його на обігрів до теплообмінника, а звідти це повітря виходить і ділиться на два потоки: великий і маленький. Великий потік йде у бік, з якого розміщений теплообмінник, а невеликий відповідно у бік вентилятора.
Розмір ніши для конвектора
Перед формуванням ніші необхідно провести комунікації до місця підключення конвектора (теплотраси для підключення воли і електрокабелі для підключення вентилятора).
Цей отвір можна зробити двома способами:
- Коли немає стяжки - ми рекомендуємо за допомогою деревяних досок помітити місце для конвектора і заливати підлогу бетоном, утворивши "ванну" для вбудовування конвектора.
- Коли стяжка вже є - доведеться штробити підлогу за допомогою болгарки і перфоратора, таким чином сформувати місце під конвектор.
Підключення труб опалення та електричного кабеля
Зазвичай короб конвектора має три пари отворів з двох сторін для підведення комунікацій (труб опалення і електрокабелю). Червоним позначається труба подачі, синім зворотня лінія. Є декілька варіантів підводу труб:
- Жорсткий підвод реалізується за допомогою твердих металевих труб. Більш надійний.
- Гнучкий підвод робиться за допомогою гнучких шлангів. Більш зручний, можна підіймати теплообміник.