Монтаж каналізації. Загальні рекомендації

При монтажі внутрішньої каналізації рекомендується слідувати певним крокам і брати до уваги такі рекомендації. Дотримання цих рекомендацій допоможе створити ефективну та надійну внутрішню каналізаційну систему, яка буде тривалий час служити без проблем.

  • Планування: Попереднє планування маршруту каналізаційних труб допоможе оптимізувати використання матеріалів та уникнути проблем у майбутньому.
  • Вибір матеріалу: При виборі матеріалу для  каналізаційних труб і фітингів враховуйте їхню сумісність з різними типами стічних вод, а також їх довговічність та стійкість до хімічного впливу.
  • Правильний ухил: Забезпечте необхідний ухил труб для ефективного відведення стічних вод. Зазвичай рекомендується ухил 1 см на кожні 2-3 метри горизонтального прольоту труби.
  • Герметизація з'єднань: Обов'язково використовуйте герметики та ущільнювачі для забезпечення надійної герметизації з'єднань та запобігання витоку.
  • Тестування: Після завершення монтажу перевірте систему на наявність витоків і коректної роботи.

Різання каналізаційних труб та виготовлення скосів

Різання труб по довжині у разі потреби слід зробити за допомогою відповідного ножа для пластику або звичайною ножівкою з дрібним зубом. Надрізи слід проводити перпендикулярно до осі труби. Можна використовувати жолоби для обрізання труб. З торців, що виникли після розрізів, слід видалити задирки. Кінці труб слід підрізати за допомогою інструменту для обрізання фасок або грубого напилка під кутом приблизно 15°.

Різання каналізаційних труб та виготовлення скосів

З'єднання труб внутрішньої каналізації

При з'єднанні труб слід дотримуватися наступних правил:
• очистити від бруду з'єднані кінці труб і ущільнювальні елементи
• кінці труб змастити мастильним засобом
• перевірити положення та цілісність ущільнювальних елементів
• всунути кінець труби в розтруб до упору (у разі довгих труб передбачити розширювальні щілини)

З'єднання труб внутрішньої каналізації

Каналізаційні труби слід монтувати таким чином, щоб вони були вільні від напруги і не перешкоджали зміні довжини. Для кріплення каналізаційних труб слід використовувати доступні у продажу хомути.

РОЗМІЩЕННЯ ХОМУТІВ

Виготовляючи каналізаційну систему із труб HTplus, слід пам'ятати про забезпечення можливості вільного подовження труб під впливом температури. Приймається, що одна розтрубна сполука з ущільненням компенсує подовження в 1 см. Зазвичай стояки прикріплюються до стіни під розтрубом. Стояк, виготовлений з труб HTplus, що з'єднуються розтрубами, повинен мати дві кріпильні точки на 1 ярус:
  • нерухому точку під стропом (під розтрубом),
  • ковзну точку посередині висоти ярусу.
У разі використання для з'єднань з'єднувальних муфт, кріплення можна виробляти за допомогою нерухомих кріплень, розміщених на муфті, при довжині труби до 2,0 м, а для довших труб (макс. 3 м) слід додатково встановити ковзні опори половині довжини (посередині) – рис. а). Коли для з'єднань труб у стояку застосовуються ковзні муфти, то їх довжина не може перевищувати 2 м, а постійне кріплення встановлюється посередині відрізка, а під муфтами та за муфтами – ковзні опори, рис. b.