Кількість
|
Вартість
|
||
|
Металопластикові труби і фітінги для систем опалення
За останні десять років, якість матеріалів використовуваних для пристроїв систем опалення значно змінилася на краще. Метал і чавун поступово йдуть з цієї ніші, а на заміну їм приходять легкі та довговічні металопластикові труби. Тільки тепер радіатори опалення починають виконувати своє пряме призначення - обігрів. Теплопровідність металопластикових труб у сотні разів менша за звичайний метал, тому теплоносій доходить до батарей з мінімальними втратами тепла. Серед безлічі корисних якостей, варто також виділити:
- Довговічність. Термін служби сягає 50 років. Але довготривала експлуатація металопластикових труб без поломок багато в чому залежить від способу розведення та правильності встановлення.
- Відсутність корозії. На гладкій внутрішній поверхні ніколи не утворюються сольові відкладення, немає окисних процесів. Протягом усього терміну служби матеріал металопластикових труб не змінює свого хімічного стану.
- Невелика вага. Метрова ділянка труби з металопласту з діаметром 16мм, важить менше 100 грам. З монтажем опалювальної системи з легкістю зможе впоратися одна людина.
- Підвищена пропускна спроможність. Десятиліттями внутрішня поверхня не заростає і не замулюється. Це сприятливо відбивається на пропускній спроможності труби, в порівнянні з чавунними або металевими конструкціями систем опалення.
- Гнучкість. Мабуть, одна з найголовніших переваг металопластику. Трубу можна зігнути в будь-якому потрібному місці, зменшивши при цьому кількість використаних фітингів для з'єднань.
Ринок металопластикових труб насичений як відомими німецькими брендами, так і китайською продукцією сумнівної якості. Як, вибираючи матеріали для облаштування системи опалення, знайти “золоту середину” в парі якість-вартість? Багато професійних будівельників рекомендують звернути увагу на компанію VALTEC. Враховуючи недоліки інших виробників цієї галузі, ця марка зарекомендувала себе як одного з найкращих світових виробників металопластикових труб.
Переваги, які одержують покупці, використовуючи продукцію VALTEC:
- Інноваційна технологія компанії – матеріал PEX. Молекулярна структура PEX дозволяє значно підвищити міцність труб і витримати температурні дії до 130°C.
- Спеціальна фольга, з якої виконаний алюмінієвий шар досягає чистоти матеріалу до 99,5%.
- Висока щільність клейового прошарку гарантує багаторічну довговічність конструкції та перешкоджає розшаруванням металопластикової труби при постійних температурних перепадах.
- Сучасне обладнання, яке використовується при випуску якісної продукції, строгий контроль якості сировини використаної у виробництві – гарантують покупцю металопластикових труб їхню довговічність.
Чому металопластикові труби мають переваги перед іншими матеріалами?
Вся справа у конструкції продукції. Металопластикова труба складається з внутрішньої основи поліетилену, на яку за допомогою шару, що склеює, наноситься несучий шар з алюмінію. На алюміній наноситься тонкий поліетиленовий захисний шар. Ідеальний пристрій труби захистить готову систему опалення від механічних пошкоджень truby valtek і надає структурі гідравлічної стійкості. Для внутрішнього шару використовується спеціальний екологічно чистий поліетилен, який перешкоджає розмноженню та розповсюдженню мікроорганізмів.
Процес монтажу металопластикових труб можна здійснити двома способами:
- Компресійний фітінг. Найдоступніший спосіб монтажу. Використовуючи компресійні фітинги, майстру не потрібно купувати електричне обладнання. Гайкові ключі, різак, монтажна пружина і калібратор – мінімально необхідний набір інструментів для компресійного фітингу. Вести роботи потрібно уважно, багаторазово перевіряючи якість з'єднань металопластикових труб між собою. Недостатнє затягування гайки може в майбутньому виявиться в протіканні системи опалення.
- Прес-фітінг. З'єднання труб здійснюється за допомогою прес-машини. Цей спосіб більш надійний та довговічний. Після монтажу конструкцію не потрібно буде оглядати та обслуговувати, тому спосіб ідеально підійде для прокладання системи у стінах або в інших закритих конструкціях. Звичайно, для цього потрібно правильно поставитися до вибору прес-фітингу, і звернути увагу на його маркування, якість гільзи та загальну вагу.
Після цього здійснюються такі кроки:
- Акуратно, щоб уникнути механічних пошкоджень, розкривається бухта з трубою.
- Відрізається необхідний відрізок труби. Для ідеального зрізу ножиці слід тримати під прямим кутом.
- Калібрування отвору. Одягається гайка та затискне кільце. Вставляється калібратор.
- Акуратно монтується труба вфітинг, та ключем фіксується з'єднання.
При монтажі системи опалення із металопластикових труб, особливу увагу потрібно звернути на кріплення конструкції до поверхні, що несе. Незважаючи на легкість матеріалу, саме неправильна посадка на стіну може призвести до провисання магістралі. Для закріплення труби використовуються спеціальні кліпси. Відстань між ними не повинна перевищувати більше одного метра, а місце вигину металопластикової труби фіксується з обох боків.
Можливість монтажу та ремонту системи без зварювального обладнання та естетичність конструкції – ось одна з головних причин популярності металопластику. Практичність поверхні, яка не потребує лакофарбової обробки, та оптимальна вартість матеріалу, забезпечили майбутнє металопластикових труб на багато років уперед.