Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Поліпропіленові труби і фітинги

Труби з поліпропілену 

Поліпропіленові труби застосовуються у сфері монтажу опалення та водопостачання для квартир, офісів чи котеджів. За допомогою цих труб, які монтуються при температурі не нижче +50, можна зібрати будь-яку зручну для вас конструкцію, будь-які довжини. Потрібно лише вибрати для якого температурного бар'єру використовуватиметься труба.

Труби з поліпропілену це гідна та економна заміна дорогої металополімерної труби

Поліпропіленові труби застосовують як у системі водопостачання технічного призначення, так і побутового. З кожним роком їх сфера застосування розширюється новими областями. Найголовніша з них – подача питної води. Завдяки своїм технічним характеристикам, поліпропіленові труби також використовують для гарячого водопостачання, влаштування теплових підлог та передачі стисненого повітря.

Поліпропіленові фітинги для труб

Поліпропіленові фітинги призначені як швидке та недороге рішення для монтажу систем опалення та водопостачання. За допомогою даних зварних фітингів, ви зможете створити міцну нероз'ємну сполуку, яка прослужить довгі роки.

  • Ціни на поліпропіленовий фітинг у два або три рази дешевші за аналогічні системи.
  • Поліпропіленовий фітинг з'єднується за допомогою спеціального інструменту – паяльника для поліпропіленових труб.
  • Паяння фітингів може вироблятися навіть недосвідченою людиною.

Купити поліпропіленові фітинги – значить заощадити ваш бюджет!


З недавніх пір у сфері обладнання почали набирати популярності поліпропіленові труби. Це пов'язано з тим, що вони мають тривалий термін служби і відносно невелику ціну. Щоб з'єднати такі труби, потрібно придбати спеціальні фітинги для поліпропіленових труб з такого ж матеріалу. Але перед тим як розібрати самі фітинги, варто згадати, чим все ж таки поліпропіленові труби відрізняються від інших і вже на основі цих знань судити про різноманітність фітингів з цього матеріалу.

Насамперед ці труби мають дуже довгий термін служби, про що згадувалося раніше. У системі водопостачання холодною водою ці труби служитимуть щонайменше півстоліття, а системі водопостачання гарячою водою близько тридцяти років. Другим плюсом таких труб є невелика вага. Всі елементи системи досить легкі, тому при монтажі такі труби значно зручніше і простіше збирати. Також поліпропілен досить еластичний, що в майбутньому може захистити від багатьох проблем. Насамперед йдеться про деформацію труб і тріщин у самому матеріалі. З поліпропіленом такої проблеми не виникне, навіть якщо вода в них замерзне.

Найчастіше саме ці труби ставлять на дачах та приватних секторах, оскільки саме взимку вони чудово переносять несприятливі умови. Гладка внутрішня поверхня труб повністю перешкоджає осіданню різних солей та нальотів. Це забезпечує нормальну прохідність води у трубах протягом усього періоду їх роботи. Такі труби не потребують утеплення, оскільки мають дуже маленьку теплопровідність. Але, поряд із цими плюсами, є й чимало мінусів. По-перше, монтаж таких труб вимагатиме спеціальний інструмент. Також варто враховувати, що під дією занадто високих температур труби мають властивість подовжуватися, тому потрібно вибирати ті марки, які придатні для систем опалення. І останній нюанс – це наявність великої кількості фітингів під час монтажу. Але фітинги для поліпропіленових труб найдешевші з усіх фітингів. Ціна на фітинг для поліпропіленових труб може бути в два або три рази нижчою від ціни прес фітинга.

Типів фітингів для поліпропіленових труб

Для того, щоб максимально якісно з'єднати поліпропіленові труби, їх потрібно зварити. На жаль, ніякий клей, ні різні сполуки компресійного типу чи різьбового тут не допоможуть. Справа в тому, що такі фітинги можуть сильно змінювати геометрію труби, а це спричинить серйозні проблеми з їх пропускною здатністю. Тому найпоширеніший спосіб з'єднання – це зварювання за допомогою спеціального паяльника. При з'єднанні поліпропіленових труб встик герметичність сильно знижується, тому для більшої впевненості у правильній роботі труб такі з'єднання з'єднують за допомогою фітингів, яких існує велика різноманітність.

  • Перший тип – це муфти. Це один із найпростіших типів фітингу, який має форму циліндра та необхідний для зварювання труб одного діаметра.
  • Другий тип, перехідник, аналогічний за своєю задачею з першим, але відмінність у тому, що з його допомогою можна з'єднувати труби різних діаметрів. Також саме цей тип має спеціальну вставку на одному кінці, що дозволяє з'єднувати поліпропіленові труби з металевими трубами.
  • Куточки – це наступний варіант фітингу. Хоча поліпропілен дуже добре гнеться, особливо за високих температур, робити це небажано. Справа в тому, що вигин на трубі може перетворитися на справжню перешкоду, в якій прохідність води буде утруднена. Але якщо потрібно якось повернути трубу або зробити невеликий вигин, варто скористатися куточками. Вони створені спеціально для таких цілей і дозволяють створити необхідний вигин, не деформуючи саму трубу. Такі фітинги роблять різних розмірів і з можливістю з'єднання труб як однакового діаметра, так і різного.
  • Трійник, як і хрестовини, важливі при монтажі поліпропіленових труб. Вони потрібні там, де потрібно зробити розгалуження трубопроводу. Асортимент цих фітингів дуже великий і за бажання можна знайти те, що підійде саме вам.
  • Обводи надають можливість раціонально використовувати місце. Такі фітинги дозволять акуратно обігнути трубу або інший елемент, що заважає, при цьому дана процедура ніяк не позначиться на стані трубопроводу в цілому.

З'єднання поліпропіленових труб із фітингами

Перейшовши до питання з'єднання поліпропіленових труб із фітингами, варто знову згадати про спеціальний паяльник. Це невеликий ручний зварювальний апарат, який є досить простим у використанні. У комплекті з ним йде велике різноманітність насадок для труб різного діаметру. Для початку потрібно підібрати потрібну насадку, яка підходить для діаметра труби. Також варто пам'ятати, що дві насадки, перша - дорн, потрібна для того, щоб нагріти внутрішню поверхню фітинга, а друга - гільза дозволяє оплавити зовнішню поверхню труби. Коли ж ви підготували насадки, можна розпочинати процес зварювання в такому порядку. Спочатку відрізаємо трубу необхідної довжини. Головне використовувати для цього дуже гострі ножиці, щоб не деформувати трубу. Крім цього зріз має бути вертикальним. Далі необхідно очистити зріз труби та фітінг. Бажано провести також знежирення поверхні і добре висушити. Знежирення краще проводити розчином з мила та спирту, але ніяк не різними хімічно активними засобами. Після цього можна проводити приєднання фітинга до самої труби і приступати безпосередньо до процесу зварювання. Проводити нагрівання фітинга та труби потрібно паралельно, після чого з'єднати та залишити остигати.

Що ж до виробників поліпропіленових фітингів, то їх чимало, але одна компанія зарекомендувала себе як досить якісна, Фітинги та труби від Valtec мають високу якість та довгий термін служби. Фітинги мають невеликі особливості, а саме конічну форму розтруба і при зварюванні в ньому не утворюється грудок, розплавленого металу. Також комбіновані фітинги Valtec зроблені так, що їх можна закріплювати за допомогою стандартних ключів.

Підбивши підсумок, можна сказати, що поліпропіленові труби дуже зручні та надійні. Хоч вони і еластичні, але в той же час можуть витримувати дуже високі, так і досить низькі температури.

Поліпропіленові фітинги не сильно відрізняються від труб за своїми характеристиками. Їх велика різноманітність і кожен тип дозволяє максимально заощадити місце та час встановлення деталі. Щоб вибрати якісну деталь, насамперед потрібно добре розуміти, навіщо вона потрібна. Залежно від призначення кожен фітинг має свої особливості, тому якщо вам потрібно зробити розгалуження трубопроводу, а не вигин, потрібно вибирати трійник, а не куточок. Якість фітингу залежить від способу виготовлення, тому варто ретельно придивлятися до маркування. Крім цього, будь-який виріб повинен мати відповідний вигляд, без будь-яких вм'ятин і подряпин. Якщо є хоч найменший недолік, то в майбутньому такий фітинг може швидко потріскатися і зламатися. Вибираючи поліпропіленові фітинги, не забувайте дивитись і на ціну. Звичайно ж, вона буде в рази менша, ніж, наприклад, на мідний або латунний фітинг, але надто дешеві навряд чи будуть якісно виконувати своє завдання. Ці прості способи допоможуть забезпечити ваш будинок якісним трубопроводом та поліпропілену, який не турбуватиме течією на стиках.

Купити поліпропіленові труби та фітинги у офіційного представника, з доставкою та гарантією.

Вгору