Вибираючи систему опалення для приміщення, ми часто замислюємось яку систему опалення вибрати для найефективнішого прогрівання приміщення. На сьогоднішній день велику популярність набирає система «тепла підлога». У холодну пору часу як би не було прогріто приміщення поверхня підлоги без такої системи залишатиметься прохолодною. Для повного комфорту проживання в приміщенні необхідно встановлювати водяну теплу підлогу. Але при виборі такого виду опалювальної системи необхідно враховувати кілька важливих факторів. Монтаж теплої підлоги має безліч поворотів та вигинів, тому потрібно враховувати еластичність та гнучкість самого матеріалу. Труби повинні бути міцними, мати надійне з'єднання в тих місцях, де це потрібно, так як вся конструкція покривається стяжкою і в разі аварійної ситуації ремонт потребує значних витрат і сил.


На сьогоднішній день є достатньо матеріалу для прокладання водяної підлоги. При виборі труб для водяної теплої підлоги потрібно враховувати такі фактори як складність монтажу, вартість матеріалу, якість і тривалий безаварійний термін експлуатації. Тому споживач намагається віддавати перевагу більш дорогим та відомим брендам на ринку систем опалення та водопостачання. Вибираючи невідомий бренд, якого ціна набагато менша за перевірені з'являється ризик придбати підробку.


Різновиди труб для монтажу водяної підлоги

  • Мідні труби.

Мідь це чудовий теплообмінник, який швидко нагрівається за рахунок теплоносія та ефективно та швидко прогріває саму поверхню. Труба має відмінні характеристики та показники у корозійній стійкості, і вони мають великий термін експлуатації. Але такі труби дорогі та мають складність у самому монтажі, а саме наявності необхідних навичок та обладнання чи наймати спеціаліста в цій галузі. Тому таку прокладку труб теплої підлоги використовують дуже рідко.

  • Поліпропіленові труби.

Поліпропіленові труби використовуються в системі «тепла підлога» досить рідко як і мідні труби. Причина цього складний монтаж. Поліпропіленова труба не згинається і для її монтажу знадобиться велика кількість різноманітних фітингів, що не гарантує цілісність усієї системи в майбутньому і це може призвести до більш дорогих ремонтних робіт. Чи не еластичність труби ускладнює, є процес від доставки аж до її монтажу, також і збільшується затрат сил і часу на її монтаж.

  • Металопластикові труби.

Велику перевагу в системах опалення підлоги віддають металопластикових труб. Вони мають хороші показники за численними критеріями, що говорить про якість теплої статі. Металопластикова труба це п'ятишарова труба. Внутрішній шар складається зі зшитого поліетилену з абсолютно гладкою поверхнею. Поліетилен не піддається руйнуванням у вигляді корозії та окислення. Гладкий внутрішній шар поліетилену виключає засмічення всередині труби, що відіграє важливу роль у системах опалення «тепла підлога». Другий шар це клейовий прошарок, який зшиває шар поліетилену та алюмінієвою трубою. Алюміній, як і мідь, має велику тепловіддачу і також ефективно та швидко прогріває поверхню підлоги, а також має гарну гнучкість та збереження заданої форми. Четвертий шар ще один клейовий прошарок, який зшиває алюмінієву трубу із зовнішньою поліетиленовою трубою. Зовнішній поліетиленовий шар має корозійну стійкість та необхідну міцність. Монтаж металопластикової труби буде досить простим. Для цього не потрібно особливих навичок та наявності будь-яких дорогих інструментів. Металопластикова труба має велику гнучкість, зберігає форму та монтується за допомогою різьбових або прес фітингів. Такий вид монтажу люблять монтажники, так як з нею набагато простіше працювати, ніж з рештою матеріалу. Ціна на такий матеріал цілком доступна.

  • Труби із зшитого поліетилену PEX.

PEX - труба із зшитого поліетилену червоного кольору та створена спеціально для теплої підлоги, яка набирає все більше і більше популярності у тій області. Монтаж досить простий і не потрібна наявністьkakaja trubadljia teplogo pola luchshe 2 дорогих інструментів і особливих професійних навичок. За допомогою унікальних прес-фітингів монтаж займає всього кілька секунд, і ми отримуємо міцне герметичне з'єднання. Поліетиленову трубу PEX, як правило, укладають на спеціальну підкладку фірми valtec, але рекомендуємо її укласти на сталеву сітку і стягувати стяжками таким способом вся конструкція стане монолітною і максимально міцною. Поліетиленова труба має ряд переваг у порівнянні з іншими матеріалами. Внутрішня поверхня труби гладка та слизька і не дозволяє затримуватись різним накопиченням, що гарантує повну чистоту труби в експлуатації. Легкість труби дозволяє легко доставляти до місця призначення у великих кількостях і набагато спрощує роботу з ними. Висока теплопровідність, стійкість до зносу матеріалу, стійкість до термічного впливу (що дозволяє значно підвищувати температуру в системі) і Мала цінова політика робить поліетиленову трубу лідером у системі «водяна тепла підлога».


Ми розглянули можливі варіанти «теплої підлоги». При виборі системи для теплої підлоги потрібно враховувати надійність, якість і довговічність, простота, швидкість монтажу та цінова політика. Безперечним лідером, який поєднує всі ці якості, є PEX труба зшитого поліетилену, оскільки вона була розроблена та створена спеціально для системи «тепла підлога». Кожен споживач зможе зробити для себе необхідні висновки та вибрати якісну систему опалення водяної підлоги у своєму житловому чи офісному просторі. А грамотний та якісний монтаж усієї системи водяного опалення підлоги забезпечить бездоганну, довгострокову та безаварійну роботу на тривалий час експлуатації.