Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Різьбові з'єднання

Різьбові фітинги застосовуються у сфері монтажу опалення та водопостачання для квартир, офісів чи котеджів. За допомогою даних фітингів, які служать для з'єднання, можна сконструювати трубопровід будь-якої складності.

Фітинги мають покриття хромом або нікелем, яке захищає метал від корозії та впливу інших руйнівних зовнішніх факторів.

У світі сантехніки існує велика різноманітність сполучних систем. Це не дивно, адже для кожного типу з'єднання потрібні особливі фітингові характеристики. Також немалу роль відіграє матеріал, з якого виготовлені труби, їх діаметр та багато іншого. Але перед тим, як дивитися на новомодні з'єднувальні системи, варто звернути на перевірені варіанти.

Різьбові фітинги стали справжньою класикою у сфері обладнання для сантехніки.

Детальна інформація про різьбові фітінги

З назви зрозуміло, що вся система будується на різьбленні, яке нанесено на фітингу. Такі системи використовувалися ще в далекі часи, коли ніхто і не підозрював, що незабаром з'явиться таке поняття, як централізоване опалення. Першими трубами, на яких і застосовували такі фітинги, були металеві, це не дивно, адже тоді вони були найпоширенішими, без можливості встановлення будь-яких альтернатив. Зараз випускають фітинги для різних матеріалів, у тому числі і для пластику.

Особливістю цього типу є спосіб з'єднання. Такі фітинги використовували, оскільки зварювання труб не було надто доступним. У той же час не кожен зможе самостійно зварити дві труби, тоді як вкрутити різьблення може кожен. Різьбові фітинги дуже прості у монтажі, і їх легко розібрати.

Конструкція  різьбового фітинга

Він складається зі штуцера, накидкої гайки та ущільнювальних кілець. Залежно від того, який тип гайки присутній у фітингу, може бути деяка зміна в структурі, але основні частини присутні у всіх моделях. Різьбовий фітинг простий, але саме в цьому полягає його головна проблема. Навіть якщо найсильніша людина на планеті міцно затягне гайку на фітингу з часом, вона слабшатиме, а отже й у якийсь момент може дати текти. Звичайно, можна використовувати велику кількість ущільнювачів, але це також ненадовго виправить ситуацію. Щоб уберегти себе від можливої проблеми, потрібно постійно перевіряти стан фітингу, що іноді досить проблематично.

Виходячи з цього, можна виділити основні достоїнства цієї сполучної системи:

 • Перший – це простота конструкції, з якою зможе впоратися кожен.
 • Другий, такі фітинги можна ставити на труби з будь-якого матеріалу і вони чудово працюватимуть.
 • Легкість монтажу і відсутність будь-яких спеціальних інструментів є третім плюсом, а останнім все ж таки буде ціна.
 • Такі фітинги не дуже дорогі, тому їх можна назвати бюджетним варіантом.

З мінусів, як уже згадувалося, постійне ослаблення з'єднання, що призводить до необхідності частої перевірки деталі. Найчастіше такі фітинги вимагають велику кількість спеціальних ущільнювачів, і вони не підходять для тих місць, де до них не можна підібратися.

Види різьбових з'єднань

Різьбові фітинги для труб діляться залежно від матеріалів.

 • Першим є різьбовий фітинг зі сталі. Це найпростіші деталі з цієї категорії, які чудово справляються з основним завданням, але якісь особливі і виділяють їх характеристики не мають. Не варто думати, що такий фітинг служитиме століттями, сталь у будь-якому випадку піддається корозії.
 • Оцинковані різьбові фітинги не дуже відрізняються від попереднього типу. Різниця лише в тому, що сталь покрита невеликим шаром цинку, а отже, і процес корозії буде значно нижчим.
 • Фітинги з міді дуже дорогі, але вони неймовірно надійні. Служити такий фітинг буде дуже довго, не піддаючись корозії та маючи дуже високу міцність.
 • Латунний фітинг є чимось середнім на відміну від сталевого та мідного фітингу. Вони мають схожі характеристики. На відміну від сталевих фітингів не дуже піддаються корозії, а порівняно з мідними фітингами мають меншу ціну.
 • Пластикові різьбові фітинги тільки недавно почали застосовувати. Існує багато суперечок з приводу їх міцності, але насправді вони чудово витримують високі і низькі температури, не піддаючись корозії.

Головне – знайти максимально якісні моделі. У зв'язку з цим варто розглянути кілька порад, які допоможуть вибрати добру деталь. Насамперед при виборі потрібно подумати про матеріал труб, на які встановлюватимуться фітинги.

Як правильно підібрати різьбові з'єднання для різних труб

 • Різьбові фітинги на мідні труби краще підбирати з міді або латуні, оскільки саме ці метали найкраще поєднуються.
 • Для сталевих труб можна використовувати латунь, нержавіючу сталь або оцинковані фітинги.
 • Але для пластикових труб краще вибирати варіанти з пластику. Звичайно, можна поміняти його на латунні фітинги, але в жодному разі не на сталь.

Увага також потрібно звертати на саму конструкцію фітинга. Головне у цій справі ретельно придивлятися, особливо до різьблення. Якщо є якісь відколи, то в майбутньому ви дуже швидко помітите протічки. Крім цього, подивіться який напрямок різьблення на фітингу, лівий або правий. Якщо ви виберете неправильний тип, просто не зможете з'єднати деталі. Не оминайте і корпус, навіть найменша вм'ятина повинна вас насторожити.

Монтаж різьбового фітингу досить простий та легкий

Для того, щоб встановити на трубу різьбовий фітинг для труб, спочатку потрібно обробити трубу саме обрізати її, відмірявши необхідну довжину і заточити. Далі необхідно зробити різьблення, яке повністю відповідає різьбленню на фітингу. Після цього намотуємо ущільнювач та починаємо затягувати сам фітінг. Головне зробити все правильно, не поспішаючи і дуже туго.

Підбивши підсумок, можна сказати, що різьбовий фітінг для труб - це досить зручне та просте з'єднання для труб. Воно буває досить різноманітним, але при цьому його функції практично в кожному типі однакові. Маючи безліч переваги, а саме простоту в монтажі, зрозумілу та зручну конструкцію та невелику ціну, цей фітинг чудово підійде для з'єднання різних труб. Недолік у тому, що такі фітинги завжди потрібно перевіряти на наявність течі та різних неполадок. Вибираючи різьбовий фітинг, варто приділити максимальну кількість уваги його різьблення та зовнішньому вигляду. Це допоможе забезпечити якісне з'єднання труб за допомогою різьбового фітинга для труб.

Купити різьбовий фітинг для труб у Києві та області з доставкою, можна зателефонувавши нам.

Вгору