Поліпропілен, а саме з цього матеріалу виготовляються поліпропіленові труби, має такі властивості:
- Стійкість до коливання температури.
- Стійкість до високого тиску.
- Великий термін служби.
- Відсутність корозії.
- Стійкість до багаторазових вигинів.
- Морозостійкість.
- Невелика вага.
Завдяки своїм фізичним характеристикам труби з поліпропілену впевнено витісняють аналоги зі сталі та металопластику. Тим не менш, з величезної кількості брендів поліпропіленових труб важливо зробити правильний вибір. Вибравши продукцію турецьких компаній VALTEC та TEBO, ви оберете відмінну якість за прийнятною ціною.
Труби VALTEC
Компанія VALTEC випускає поліпропіленові труби, призначені для влаштування систем водопостачання та опалення. Труби VALTEC мають такі переваги:
- Полірована внутрішня поверхня, завдяки чому гарантується мінімальне зниження тиску системи.
- Величезний вибір комплектуючих для з'єднання труб. Це дозволить комбінувати всілякі діаметри, які використовуються для влаштування водопостачання.
Фірма VALTEC стрімко набирає обертів не лише на внутрішньому, а й на міжнародному ринку поліпропіленових труб. Цьому сприяє інноваційні технології, що використовуються під час виробництва, контроль процесу технології виробництва та якісна сировина. Поліпропіленові труби VALTEC широко використовуються при влаштуванні теплопостачання та питного водопостачання.
Труби TEBO
Фірма TEBO виготовляє різноманітні вироби з поліпропілену гарної якості. Не винятком сталі і труби, що поєднують у собі відмінні фізичні характеристики та оптимальну ціну. Ось деякі переваги виробів турецької фірми TEBO:
- Труби армовані алюмінієвим шаром, мають низьке теплове розширення і відмінні механічні характеристики.
- Поліпропіленові труби серії TEBO TECHNICS PP-ALUX виготовляються з матеріалу, що має структуру кристала, що збільшує експлуатаційні характеристики виробу на 50%.
За останні роки продукція фірми TEBO стала популярною як у професійних будівельників (при облаштуванні систем промислових обсягів), так і у рядових споживачів зайнятих облаштуванням квартири або заміського будинку. Експлуатаційні характеристики поліпропіленових труб TEBO дозволяють використовувати їх у монтажі гарячого водопостачання, підлогового або радіаторного опалення, холодного водопостачання.
З різноманітності поліпропіленових труб, можна виділити чотири типи:
- Гомополімер поліпропілену (PPH). Твердий матеріал призначений для влаштування трубопроводів промислового призначення. При додаванні спеціальних добавок гомополімер може придбати антистатичні властивості, такі, наприклад, як вогнестійкість.
- Блокополімер (PPB). Має у своєму складі добавки поліетилену, що надає трубам міцності за низьких температур. Широко використовується в хімічній промисловості.
- Статистичний сополімер поліпропілену (PPRC та PPC). Молекули етилену, що входять до складу матеріалу, надають продукту високу кліматичну та хімічну стійкість. Використовується для влаштування систем гарячого водопостачання.
- Спеціальний поліпропілен (PPC). Має відмінну теплостійкість і хороші експлуатаційні властивості. Цей тип отримав найбільшу область використання.
Монтаж поліпропіленових труб досить простий, і за наявності в комплекті фітингів і спеціальних інструментів, не складе особливих турбот. Своїми руками можна самостійно зробити розведення водопостачання або гарячого опалення і через 20-30 хвилин почати користуватися новою системою. Крім матеріалу, для монтажу також знадобляться: нагрівач або паяльник – для нагрівання труб, набір насадок – для з'єднання труб між собою, кусачки та шейвер – для різання поліпропіленових труб та зняття алюмінієвого покриття.
Алготирм правильного з'єднання поліпропіленових труб
- Відміряємо потрібну довжину труби та відрізаємо труборізом.
- На місці зрізу видаляються задирки та інші механічні дефекти.
- Маркером позначаємо глибину входу штуцера трубу.
- Фітинг та труба нагріваються зварювальним приладом.
- Після розігріву (точний час вказано в інструкції зварювального приладу) деталі швидко з'єднаються між собою. Важливо орієнтуватися міткою, що була поставлена раніше.
- Протягом 20-30 секунд пластик застигає. Стик готовий.
Як видно, монтаж трубопроводу з використанням поліпропіленових труб і фітингів можна легко здійснити самостійно. Єдине, особливо це стосується новачків, потрібно обов'язково скласти докладний план майбутньої системи та купити сполучні деталі у необхідному обсязі. Так муфти використовують для з'єднань прямих ділянок труби, куточки – для повороту трубопроводу, а трійники та перехідники – для з'єднання поліпропіленових труб різного діаметра.
Маркування труб
Враховуючи умови експлуатації майбутньої системи, можна виділити такі типи:
- PN10. Тонкостінні труби, призначені для холодного водопостачання. Максимальний тиск до 10 бар, температура води до +20°С.
- PN20. Складаються з кількох шарів, обмежених один віддруга шаром алюмінію. Використовуються для влаштування холодного та гарячого водопостачання. Максимальний тиск до 20 бар, температура води до +80°С.
- PN25. Армовані труби призначені виключно для систем опалення. Максимальний тиск до 25 бар, температура води до +95°С.
Величезний термін експлуатації поліпропіленових труб дозволяє використовувати їх як для відкритих, так і для прихованих прокладок. Простота з'єднання дозволяє в найкоротший термін здійснити монтаж будь-якої складності, а низька вартість зробили труби з поліпропілену гідною заміною металополімерних труб.