Кількість
|
Вартість
|
||
|
В насосно-змішувальному вузлі VALTEC COMBI для водяних теплих підлог приготування теплоносія з температурою від 20 до 60 ° С відбувається за рахунок підмішування рідини з зворотної лінії. Регулювання здійснюється двухходовим клапаном, встановленим в колекторі і керованим термостатичною головкою з виносним занурювальним датчиком, який розміщений на виході змішувача вузла. (При використанні контролера опалення функція управління клапаном передається йому.) Балансувальний клапан в лінії підмішування задає співвідношення теплоносія, що надходить з зворотної лінії вторинного контуру і прямої лінії первинного. Інші основні елементи вузла: байпас з перепускним клапаном; вбудовані кульові крани для відключення циркуляційного насоса; автоматичний; заглибні термометри.
Модифікації насосно-змішувального вузла , без насоса:
-VT.COMBI – вузол з терморегулювання за допомогою рідинної термоголовки VT.5011 з виносним занурювальним датчиком температури;
-VT.COMBI.S – вузол з терморегулювання за допомогою електротермічного аналогового сервоприводу VT.TE3061, який працює по командам контролера. (В Україну не завозились).
Призначення та область застосування змішувального вузла VALTEC
Насосно-змішувальні вузли призначені для створення в системі опалення будівлі відкритого циркуляційного контуру зі зниженою до заданого значення температурою теплоносія.
Вузли забезпечують підтримку заданої температури і витрати у вторинному циркуляційному контурі, гідравлічну ув'язку первинного і вторинного контурів, а також дозволяють регулювати температуру і витрату теплоносія в залежності від вимог користувача.
Змішувальні вузли можуть використовуватися в системах вбудованого обігріву (теплі підлоги, теплі стіни, обігрів відкритих майданчиків, грунтовий підігрів теплиць, парників тощо).
Насосно-змішувальні вузли адаптовані для спільного застосування з колекторними блоками з міжцентровою відстанню 200 мм і осьовим зміщенням 32 мм.
Габарити змішувальних вузлів дозволяють розташовувати їх у колекторних шафах глибиною 135 мм ,наприклад: VTc.540.0;VTc.540.M;,VTc.541.D).
Теплоносій первинного контуру T1 надходить в насоснозмішувальний вузол через термостатичний клапан. Ступінь відкриття клапана регулюється автоматично термостатичною головкою в залежності від обраного налаштування і температури теплоносія на подачі до колектора теплої підлоги (20÷60°). Циркуляційний насос забезпечує циркуляцію теплоносія у вторинному контурі, при цьому частина теплоносія до насоса надходить із зворотного колектора теплих підлог через з'єднання Т21, частина - з первинного контуру Т1.
Повертаючись від теплих підлог теплоносій також ділиться на дві частини :
перша – надходить до насоса,
друга - через трубопровід повертається в первинний контур T2.
Співвідношення потоків , що надходять до насоса і повертаються у первинний контур задається налаштуванням клапана
У випадку, коли витрата через вторинний контур стає менше розрахункової (закриті вентилі на колекторах), відкривається перепускний клапан, який спрямовує потік з Т11 до Т21 , тим самим зберігаючи постійну витрату теплоносія, що циркулює через насос. Візуальний контроль роботи вузла здійснюється за допомогою термометрів. Для спорожнення вузла, а також для заправки вторинного контуру теплоносієм передбачені два шарнірних дренажних клапана
Вказівки щодо монтажу насосно-змішувального вузла VALTEC
Трубопроводи первинного контуру (Т1, Т2) можуть бути приєднані безпосередньо до змішувального вузла або через колектори контуру радіаторного опалення. Приєднання до первинного контуру здійснюється за допомогою різьбового з'єднання G1" (внутрішня різьба).
Колектори вторинного контуру (Т 11, Т21) приєднуються з допомогою з'єднувачів, що поставляються у комплекті з вузлом AC0606 G 1" (Н). Для їх монтажу використовуються два ключі VT.AC671 або два ріжкових ключа SW 41.Спочатку з'єднувачі нагвинчується на патрубки вузла. Потім, утримуючи одним ключем приєднану половину складеного ніпеля, другим ключем прикручується до колектора друга половина ніпеля. З'єднувач має з обох різьбових кінців гумові прокладки, тому використання додаткових герметизуючих матеріалів не потрібно.
Для приєднання термоголовки і сервоприводу , попередньо потрібно зняти пластиковий ковпачок з термостатичного клапана
1. Приєднання датчика виконується вручну при максимальному значенні налаштування («60»). Виносний датчик поміщається в гільзу 4 і фіксується гвинтом в голівці гільзи за допомогою шестигранного ключа SW
2. Приєднання аналогового сервоприводу здійснюється наступним чином:
- на термостатичний клапан нагвинчується пластикове перехідне кільце приводу;
- сервопривід надягається до щолчка фіксатора;
- виконуються електроз'єднання.
Монтаж і демонтаж циркуляційного насосу рекомендується проводити при закритих кульових кранах, які закриваються і відкриваються за допомогою викрутки або шестигранного ключа SW 6. Рекомендується також послабити накидні гайки кріплення перепускного байпаса і випускного трубопроводу, що полегшить зняття та установку насосу. Не слід забувати, що між накидними гайками насосу і його різьбовими патрубками повинні бути встановлені спеціальні кільцеві прокладки (входять в комплект поставки насосу).
Перед проведенням гідравлічного випробування змонтованого змішувального вузла з приєднаними колекторами теплої підлоги слід переконатися, що накидні гайки кріплення перепускного байпасу і зворотного трубопроводу вузла щільно затягнуті.
Перед включенням насосу слід переконатися в наступному:
- кульові крани відкриті;
- балансувально-запірний кран відкритий;
- на термостатичній головці виставлено необхідне значення температури теплоносія;
- балансувальний клапан встановлений на розрахункове значення Kvb і зафіксований гвинтом.
- на перепускному клапані встановлено необхідне значення перепаду тисків.
При необхідності установки запобіжного термостата, він купується окремо і монтується в гніздо