Кількість
|
Вартість
|
||
|
Мембранний гаситель гідроударів VT.CAR 20 призначений для компенсації стрибків тиску, що виникають при різкому відкритті або закритті запірної арматури в квартирних системах водопостачання. Пристрій також грає роль розширювального бака, що приймає надлишок обсягу води, який виникає в трубах при природному нагріванні під час відсутності водорозбору.
Компенсатор гідроударів VT.CAR 20 являє собою мініатюрний бак з нержавіючої сталі марки AISI 304L з внутрішньою розділовою мембраною з еластомеру EPDM. Невеликі опуклості на поверхні мембрани забезпечують її нещільне примикання до корпусу і максимальну площу контакту мембрани з транспортуючим середовищем. Заводська настройка тиску в повітряній камері – 3,5 бару, максимальний робочий тиск в квартирному водопроводі – 10 бар, граничний тиск при гідроударі – 20 бар, максимальна робоча температура – 100 ° С . Діаметр приєднувальних різьби – 1/2 “ Виробник регулює захист трубопроводів з номінальним робочим тиском 3 бари. При використанні компенсатора в системах з іншими параметрами слід переналаштувати бак таким чином, щоб тиск в повітряній камері перевищував номінальне на 0,5 бару.
Призначення та область застосування компенсатора VALTEC
Мембранний компенсатор призначений для компенсації гідроударів (демпфування) різких стрибків тиску (гідравлічних ударів) в квартирних системах водопроводу, викликаних спрацьовуванням швидкодіючої запірної арматури.
Крім того, компенсатор гідроударів оберігає квартирні трубопроводи від зростання тиску при температурному розширенні води, яке відбувається при відсутності водорозбору на замкнутій ділянці трубопроводу.
Наявність манометра, що перекривається кульовим краном, дозволяє контролювати початковий тиск повітряної подушки компенсатора.
Рекомендації щодо розрахунку компенсатора гідроударів з манометром.
Компенсатор має попередній тиск в повітряній камері (заводська настройка) 3,0 бара, який розрахований на робочий тиск в закритому трубопроводі 2,7 бара.
У разі, коли робочий тиск в трубопроводі менше 2,7 бар,рекомендується випустити частину повітря з повітряної камери компенсатора, натиснувши на шток ніпеля, встановивши значення тиску в камері на 0,3 бар вище робочого тиску в трубопроводі.
Якщо тиск в трубопроводі понад 2,7 бар, необхідно підкачати повітря в камеру компенсатора за допомогою насоса, таким чином, щоб воно на 0,3 бара перевищувало робочий тиск в трубопроводі. При цьому необхідно перевірити, щоб загальний надлишковий тиск в компенсаторі при гідроударі не перевищував 20 бар.
Вказівки щодо монтажу компенсатора мембранного
Мембраний компенсатор гідравлічних ударів рекомендується встановлювати на трубопроводах, що підводять воду до приладів з коротким часом перекриття потоку: важільні водорозбірні крани та змішувачі, кульові крани, душові перемикачі, електромагнітні клапани (у тому числі клапани пральних , посудомийних машин та гідромасажних пристроїв) і т. п.
Допускається встановлювати один компенсатор гідроударів на групу приладів.
При колекторній розводці трубопроводу рекомендується встановлювати компенсатор на колекторі .
При послідовному розведенні можливість встановлення компенсатора на групу приладів слід перевіряти розрахунком. (п. 4.3.). У разі, коли розрахунковий тиск при гідроударі перевищує 20 бар, слід розділити трубопровід на окремі захищувані ділянки, на кожну з яких встановлюється свій компенсатор .
Компенсатор гідроударів може встановлюватися в будь-якому монтажному положенні. При цьому слід забезпечити доступ для обслуговування ніпеля і зручність зчитування показань манометра.
У разі встановлення в квартирі одного компенсатора гідроударів, його рекомендується встановлювати після зворотного клапана, встановленого за водолічильником. У цьому випадку на водопроводі холодного водопостачання компенсатор гідроударів одночасно виконуватиме функцію пристрою, який компенсує теплове розширення води, що нагрівається при відсутності водорозбору (наприклад, у нічний період).
Вказівки щодо експлуатації та технічного обслуговування
Компенсатор гідравлічних ударів повинен експлуатуватися в умовах, зазначених у таблиці технічних характеристик.
Регулярно (не рідше одного разу на півроку) слід перевіряти тиск в повітряній камері, і, в разі відхилення його від розрахункового, проводити підкачку.
Розбирання компенсатора не допускається.
Не допускається замерзання робочого середовища всередині компенсатора.