Кількість
|
Вартість
|
||
|
Комплект терморегулюючого обладнання VALTEC VT.045 включає в себе кутові термостатичний і запірно-регулюючий (настроювальний) радіаторні клапани і термостатичну головку. Набір призначений для бічного підключення приладу водяного опалення, автоматичного регулювання витрати теплоносія через нього в залежності від температури повітря в приміщенні, гідравлічного балансування системи опалення.
Моделі радіаторних комплектів VALTEC:
VT.045 - кутовий, підключення - ВР
VT.046 - прямий, підключення - ВР
VT.045.NE - кутовий, підключення стандарту "євроконус"
VT.046.NE - прямий, підключення стандарту "євроконус"
Клапани виконані VALTEC з якісної сантехнічної латуні з гальванічним покриттям і оснащені самоущільнюючими напівзгонами. Ковпачок ручного регулювання на термостатичних клапанах складається з двох частин – нерухомої нижньої і поворотної верхньої. Це дозволяє багаторазово виробляти монтажну настройку клапана в умовах будівництва (до установки термостатичної головки), що забезпечує цілісність різьблення на пластиковому ковпачку. Комплект поміщений в пило-волого захисну упаковку (блістер). Вартість даного комплекту менше, ніж при роздільному придбанні елементів, що входять до його складу.
Призначення та область застосування комплекту радіаторного.
Терморегулюючі комплекти ппризначені для автоматичного або ручного регулювання витрати теплоносія з температурою до 120 ° С і робочим тиском до 1,0 МПа включно, через опалювальний прилад водяної системи опалення.
Склад комплекту:
- головка термостатична рідинна (чутливий елемент)-1шт;
- клапан термостатичний з ковпачком ручного регулювання – 1 шт;
- клапан налаштувальний з заглушкою і прокладкою -1 шт;
- блістерна упаковка – 1 шт.
Налаштувальний клапан, що входить до складу комплекту, дозволяє зробити монтажне налаштування (балансування) радіатора, для гідравлічної ув'язки його з іншими приладами системи.
В якості робочого середовища, крім води, можуть використовуватися інші середовища, нейтральні по відношенню до матеріалів клапана.
Вироби комплекту відповідають вимогам стандарту EN 215, частина 1.
Регулювання потоку теплоносія користувачем може здійснюватися такими способами:
– вручну (не рекомендується), з допомогою комплектного регулювального ковпачка;
– автоматично, з допомогою термостатичної головки (купується окремо) – залежно від температури внутрішнього повітря в приміщенні;
–автоматично, з допомогою електротермічного сервоприводу (купується окремо) - по команді керуючого автоматичного пристрою управління (кімнатний термостат, контролер; блок загальнодомової автоматики тощо.).
Термостатичний клапан зі встановленою термоголовкою не забезпечує герметичне перекривання потоку теплоносія.
Використання термостатичних клапанів з термоголовками (терморегуляторів) дозволяє автоматично підтримувати температуру повітря в приміщенні на заданому рівні з точністю до 1 С.
Клапани випускаються з муфтовими патрубками з внутрішнім різьбленням (без індексу) та з патрубками для приєднання за стандартом "євроконус" (3/4" ЗР - індекс NE).
Вказівки щодо монтажу комплектів радіаторних VT.045.
Клапан повинен монтуватися таким чином, щоб на нього не передавалися поздовжні, поперечні зусилля і крутні моменти від трубопроводу.
При використанні термостатичної головки або сервоприводу, ковпачок ручного регулювання повинен бути знятий.
Напрямок потоку теплоносія повинен співпадати з напрямом стрілки на корпусі клапана.
Терморегулятор встановлюється на вході у нагрівальний прилад, а налаштувальний клапан – на виході з приладу.
Використання при монтажі клапана важільних ключів не допускається.
Термостатичний клапан може регулюватися користувачем вручну, термоголовкою або сервоприводом.
Клапани можуть встановлюватися в будь-якому монтажному положенні. Термостатичні клапани слід розміщувати так, щоб теплові потоки від радіатора або труб не впливали на термоголовку.
Муфтові з'єднання повинні виконуватися з використанням в якості ущільнюючих матеріалів ФУМ (фторопластовий ущільнюючий матеріал) або сантехнічної поліамідної нитки.
При монтажі клапана VT.045 першим до трубопроводу або приладу приєднується патрубок напівзгону. Перед монтажем напівзгону необхідно переконатися в наявності і цілісності гумового ущільнюючого кільця.
Монтаж патрубка напівзгону проводиться за допомогою спеціального згонного ключа. Накидну гайку напівзгону, після затяжки вручну, слід докрутити ключем не більше, ніж на 1/2 оберта.
При монтажі клапанів не допускається перевищувати крутні моменти, зазначені у таблиці:
Налаштувальний клапан регулюється за допомогою шестигранного ключа S8. Проектна пропускна здатність досягається відкриттям клапана від повного закриття на необхідну кількість обертів (див. таблицю технічних характеристик).
Після монтажної настройки налаштувального клапана він закривається захисною латунною кришкою з прокладкою з безасбестового пароніту.
Встановлення термостатичної головки на клапан виконується у наступному порядку:
- зняти ковпачок ручного регулювання з термостатичного клапана;
- виставити на термостатичній головці значення настройки «5» (шток прибрано);
- надягти термостатичну головку на клапан і вручну зафіксувати її накидною гайкою 7, закрутивши її до упору;
- повернуту головку в положення, зручне для ручного регулювання;
- виставити на термоголовці позицію шкали, що відповідає обраному температурному режиму (рекомендовано «3»). - при необхідності, стопорним кільцем 4, зафіксувати задане положення, оберігаючи від стороннього втручання.
При встановленні термоголовки слід дотримуватися таких правил:
- не можна встановлювати термоголовку в зоні прямого впливу конвективних теплових потоків радіатора або підвідного трубопроводу;
- коректна робота термоголовки неможлива в разі закриття її екраном або шторою;
- термоголовка не повинна попадати у зону впливу прямих сонячних променів.
Перед запуском в експлуатацію система опалення повинна бути піддана гідравлічному випробуванню тиском, що в 1,5 рази перевищує робочий.