Кількість
|
Вартість
|
||
|
Насосно-змішувальний вузол VALTEC VALMIX адаптований для спільного застосування з розподільними колекторами гілок теплої підлоги при міжцентровій відстані між колекторами 200 мм. Вузол поставляється без циркуляційного насосу.
Монтажна довжина насосу повинна бути 130 мм (наприклад, підійдуть моделі VRS 25/4G-130; VRS 25/6G-130).
У якості приводу термостатичного клапану можна застосувати термоголовки з виносним датчиком VT.5011 і VT.3011.
Призначення та область застосування насосно-змішувального вузла VALMIX
Насосно-змішувальні вузли призначені для створення в системі опалення будівлі відкритого циркуляційного контуру зі зниженою до заданого значення температурою теплоносія. Вузли забезпечують підтримку заданої температури і витрати у вторинному циркуляційному контурі, а також дозволяють регулювати температуру і витрату теплоносія в залежності від вимог користувача.
Змішувальні вузли використовуються, як правило, в системах вбудованого обігріву (теплі підлоги, теплі стіни, обігрів відкритих майданчиків, грунтовий підігрів теплиць, парників тощо).
Насосно-змішувальний вузол адаптований для спільного використання з розподільними колекторами петель теплої підлоги з міжосьовою відстанню між колекторами 200мм.
Вузол поставляється без циркуляційного насоса. Монтажна довжина використовуваного насоса повинна бути 130 мм (наприклад: VRS 25/4G-130; VRS 25/6 G-130).
Габарити змішувального вузла дозволяють розташовувати його у колекторній шафі.
Вказівки щодо монтажу змішувального вузла VALMIX.
Трубопроводи первинного контуру приєднуються до термостатичного модулю вузла з допомогою різьбового з'єднання G1" (внутрішня різьба).
Колектори вторинного контуру рекомендується приєднувати до змішувального вузла з допомогою з'єднувачів VT.AC606 G 1" (Н). Для їх монтажу використовуються два ріжкових ключа SW 41. (рекомендується VT.AC 671). Спочатку з'єднувачі нагвинчуються на патрубки вузла. Потім, утримуючи одним ключем приєднану половину здвоєнного ніпеля, другим ключем прикручується до колектора друга половина ніпеля. З'єднувач має з різьбових кінців гумові прокладки, тому використання додаткових герметизуючих матеріалів не потрібно.
В якості термоголовки рекомендується використовувати головку VT.5011. Приєднання датчика виконується вручну при максимальному значенні налаштування («60»). Виносний датчик поміщається в гільзу 7 і фіксується гвинтом в голівці гільзи за допомогою шестигранного ключа SW 2.
Вузол може працювати під управлінням контролера (наприклад: VT.K200M). У такому випадку, замість термоголовки з виносним датчиком на клапан 1 встановлюється аналоговий сервопривід (наприклад: VT.TE 3061), а в погружну гільзу 7 монтується датчик температури теплоносія, який входить в комплект контролера.
Не слід забувати, що між накидними гайками насоса і його різьбовими патрубками повинні бути встановлені спеціальні кільцеві прокладки, які входять в комплект постачання змішувального вузла.
Перед проведенням гідравлічного випробування змонтованого змішувального вузла з приєднаними колекторами теплої підлоги слід переконатися, що накидні гайки кріплення перепускного байпасу і зворотного трубопроводу вузла щільно затягнуті.
Перед включенням насоса слід переконатися в наступному:
- насос надійно з'єднаний зі змішувальним вузлом;
- балансувальні клапани 3 і 4 відкриті на розрахункову кількість обертів;
- на термостатичній головці 2 виставлено необхідне значення температури теплоносія.
Після заповнення системи теплоносієм необхідно випустити повітря за допомогою ручного повітровідвідника.
При запуску системи рекомендується виставити балансувальний клапан вторинного контуру на значення 1, а клапан первинного контуру – на позицію 5.
Змонтовану систему слід піддати гідростатичному випробуванню тиском 15 бар протягом 10 хвилин.
Вказівки щодо експлуатації та технічного обслуговування насосно-змішувального вузла
Вузол повинен експлуатуватися при умовах, вказаних у таблиці технічних характеристик.
Категорично забороняється допускати замерзання робочого середовища всередині елементів. При осушенні системи в зимовий період крани повинні бути залишені напіввідкритими, щоб робоче середовище не залишилося в порожнинах за затвором.