Структура металопластикових фітингів під обжим

Сама структура фітингів є досить простою. Головним елементом цієї деталі є штуцер і накидна гайка. Штурцер потрібно надягати на саму трубу, після чого на нього надягають кілька кілець. Це зумовлює кращу герметизацію труби та мінімізує можливість протікання. Після цього надягають обтискне кільце та накидну гайку. Як можна помітити процес монтажу досить швидкий, і він не залежить від матеріалу труби. Процес однаково швидкий як для металопластику, так сталі.

Різниця між фітінгами під прес та під обжим

Обтискання фітингів навколо труби здійснюється за рахунок обертання гайки. Саме це є характерною рисою обтискних фітингів. Багато хто плутає їх з прес-фітингом, що абсолютно не правильно.

Прес-фітинг встановлюються за допомогою спеціального інструменту для обтиску. Щоб закріпити фітинг на трубі механічним шляхом, йде деформація зовнішньої муфти, що дозволяє дуже міцно закріпити деталь на трубі.

Обтискні фітинги затягують за допомогою гайки різьблення, що знаходиться на штурці. Вся ця процедура проводиться за допомогою розвідного ключа та кліщів. Цей фітинг можна в будь-який момент зняти і подивитися його стан, що неможливо зробити з прес-фітингами. У зв'язку з цим утворюється головний недолік обтискних фітингів. Оскільки конструкція повністю розбирається та має безліч місць з'єднання, то згодом може виникнути текти. Гайка в конструкції постійно послаблюється, тому потрібно зрідка перевіряти стан усієї конструкції та підтягувати її елементи. Якщо цього не робити, то ви можете отримати серйозні наслідки в майбутньому, коли текти перетвориться на справжній потоп.

Різновиди обтискних фітінгів

Перед вибором обтискних фітингів потрібно ознайомитися з їх різноманітністю. Їх розрізняють за матеріалом та деякими особливостями конструкції, хоча в більшості таких деталей вона аналогічна. Так розрізняють такі види обтискних фітингів як з'єднання, муфти перехідники, обводи, трійники та хрестовини, заглушки та вентилі. Як видно з переліку, назва залежить від функції, а вона своєю чергою від конструкції. Але більше уваги слід звернути на матеріал такої деталі.

Види обтискних фітингів

Фітинги, які роблять із нержавіючої сталі дуже популярні. Їх використовують скрізь, де тільки можна і дуже великих кількостях. Це з тим, що сталеві фітинги досить дешеві і дуже практичні. Але як би там не було сталі завжди залишається сталлю, а значить, її основна проблема, корозія, також буде притаманна такому обтискному фітингу. Зазвичай вони трапляться до десяти років, але все залежить від якості води. Ціна їх невелика і вірується в діапазоні трьох-чотирьох доларів. Моделі з латуні можна знайти на просторах ринку від чотирьох доларів, що не набагато вищі за сталі. На відміну від першого варіанта, латуньобжімние фітінгі 2 краще переносить воду і не так сильно підвладна корозії.

Не менш цікавим варіантом є металопластикові фітинги. Їх досить складно знайти, але вони мають хорошу стійкість та міцність за приємну ціну. Зазвичай вони не дорожчі за шість доларів.

Пластикові фітинги вважаються ненадійними, але дуже дешевими. Звичайно, вони будуть гірші за будь-який інший тип обтискного фітинга, але вони не такі вже й погані. Головне знайти дійсно якісний продукт і тоді він не поступатиметься навіть мідним обтискним фітингам. Вони не підвладні корозії і мають безліч інших переваг, у тому числі низьку ціну, яка не перевищує пари доларів.

Останній і найдорожчий тип – це мідний обтискний фітінг. Цей метал дуже схожий на латунь, але має стійкіші характеристики. Він чудово переносить різкі перепади температур, не сильно піддаються корозії та мають довгий термін служби. Завдяки цьому на ринку їх можна зустріти не дешевше за сім доларів, що зовсім не приділ. Все залежатиме від ваги та розміру фітингу.

При покупці обтискних фітингів потрібно керуватися деякими простими, але дуже потрібними порадами. Насамперед не лінуйтеся оглядати фітинг, чим більше часу ви витратите, тим менше проблем отримаєте у майбутньому. Якщо у вас металопластикові труби, краще подумати про придбання фітингів з такого ж матеріалу або пластику. Звичайно, можна використовувати і метали, але в цьому випадку ви просто дарма витратитеся. На обтискних фітингах мають бути ущільнювачі та якісне кільце. Справа в тому, що металопластик досить просто деформується, тому потрібні спеціальні ущільнення, які зможуть сильніше притискати фітинг до труби та не давати воді витікати.

Якщо ж у вас поліпропіленові труби, то краще купувати фітинги із пластику, які мають спеціальне різьблення. Такий самий підхід потрібний і для поліетиленових труб, оскільки пластик єдиний варіант для цих матеріалів. Сталеві труби чудово контактують із будь-якими типами обтискних фітингів, тоді як мідні потрібно з'єднувати лише з мідними. Також при виборі слід звертати увагу на якість продукції. Не полінуйтеся перевірити різьблення, воно має бути щільним і практично ідеальним, без будь-яких зазорів і сколів.

Як зазначалося раніше, процес установки фітингів досить простий. Для початку потрібно нарізати труби і попередньо зачистити їх краї. Після цього обов'язково потрібно провести калібрування отвору та надіти на трубу обтискне кільце з накидною гайкою. Засовуємо відрізок у штурець та перевіряємо щільність з'єднання, поступово затягуючи гайку. Обов'язково потрібно перевірити герметичність усієї конструкції.

Підбивши підсумок, можна сказати, що обтискні фітинги - це добрий варіант сполучної деталі. На відміну від прес-фітингів, їх можна розібрати та модифікувати, але це також є недоліком, оскільки в такій конструкції може виникнути текти. Вибираючи обтискний фітінг, потрібно точно знати для яких цілей ви його купуєте. Виходячи з цього, можна вибрати тип обтискного фітинга за конструкцією та типом матеріалу. У будь-якому випадку, ви повинні правильно підходити до монтажу фітинга і дотримуватися всіх правил, зрідка перевіряючи деталь на течі. Це проста процедура, яку можна проводити хоча б раз на пару місяців зможе вберегти вашу оселю від неприємних несподіванок.