Обігрів будинку - це серйозне питання, до якого потрібно підходити з розумом та професіоналізмом. Не багато хто знає, що іноді квартира не скільки втрачає тепло, скільки його не отримує. Зараз можна помітити великий попит на теплу підлогу і це не дивно, адже саме він є чудовою альтернативою радіатору. Щоб встановити вдома теплу підлогу потрібно чимало знань та обладнання, але навіть після його встановлення будуть потрібні додаткові деталі для справної роботи. Насамперед йдеться про колекторні групи.

Перш за  все потрібно зрозуміти, що таке колектор в цілому

Зазвичай до вентиля, який приєднується до системи опалення, прикріплюють трубу, але якщо йдеться про теплу підлогу, то тут необхідно встановлювати колектор. Саме він безпосередньо прикріплюється до самого вентиля та регулює тепло, яке надходить. Колектор має багато фітингів, які відповідають контурам встановленої підлоги. Саме через ці фітинги і надходитиме тепло в підлогу. Але колектор також має кілька складових і саме їх називають колекторною групою. У першу чергу до цієї групи входить змішувальний вузол і трьохходовий клапан.

Що ж таке змішувальний вузол?

 Спочатку потрібно зрозуміти, що в системі опалення найчастіше температура води не нижче 80 або 90 градусів. Така температура є надто високою для теплих підлог, оскільки вони витримують близько 35 градусів. Щоб забезпечити роботу систем з такою низькою температурою, потрібен спеціальний пристрій, який знижуватиме цю температуру. Цю функцію виконує змішувальний вузол у колекторній групі. Найкраще до таких систем підключати виключно один розподільчий колектор, оскільки з більшим навантаженням він може не справлятися. Які плюси є у такого приладу, враховуючи те, що він потрібен для теплої підлоги. Насамперед це безпека. Високі температури можуть серйозно травмувати шкіру, особливо дітей. Якщо ви забуватимете перевіряти температуру в колекторі, і тепла підлога нагріється практично до стану окропу, то це може спричинити сильні опіки аж до четвертого ступеня. Змішувальний вузол запобігає подібним ситуаціям і усуває проблему високих температур у трубах, тому ви без побоювання можете спокійно відправляти своїх діток грати на підлозі. Другим не маловажливим фактором є гігієнічність. Завдяки цьому, що проблем із перебоями тепла та різких стрибків у такій системі немає, це гарантує вам постійно сухі труби, а значить і грибків, різних бактерій та іншої гидоти, яка може зашкодити вашому здоров'ю. Не маловажливим нюансом є й економічність. Звичайно ж, це стосується всієї системи теплої підлоги, але змішувач несе важливу роль у більшій економічності та розподілу тепла по підлозі.

Одними з проблемних деталей всієї підлоги є труби, які піддаються сильному впливу води. Найчастіше саме вони виходять з ладу першими, але змішувач також зазнає немалого навантаження. Хоч вони і працюють злагоджено, але їхній термін служби часто досягає планки в п'ятдесят років. Це говорить про довговічність такої системи та колекторної групи загалом. Звичайно, саме завдяки всій роботі колекторної групи можна виконувати регулювання температури. Це дуже важливо в різних приміщеннях по-різному виходить тепло, але хочеться, щоб температура трималася на певному рівні. Завдяки змішувальному вузлу та всьому колектору можна виставити потрібну температуру та тиск по трубах, який влаштовуватиме безпосередньо вас. Також на колекторі є спеціальні пристрої, які дозволяють встановлювати граничну температуру. Якщо з якоїсь причини температура перевищуватиме граничне значення, то через деякий час почнеться процес охолодження.

Крім змішувального вузла і триходового клапана колекторну групу входять і інші складові.

Одним із досить важливих деталей є регулювальний клапан витрати на гілки. Цей клапан дозволяє проводити повне регулювання надходження води трубами в кожну з гілок теплої підлоги. Таким чином, можна обмежити обсяг надходження вводу або знизити температуру.

Регулювальні клапани автоматичного типу з сервоприводом є нічим іншим як колектором зворотним. Він виконує все ті ж функції, але коштує трохи дорожче, ніж подає. Також в колекторну групу входить циркуляційний насос із дренажним пристроєм та гребінки. Якщо з першою деталлю все зрозуміло, він виконує функції насоса, то гребінки ставляться самі дуги теплої підлоги. Вони допомагають регулювати всю систему максимально комфортно та стежити за станом та навантаженням на труби у підлозі.

Після того, як людина повністю розібралася зі складовими колекторної групи, потрібно ще багато уваги приділити проблемі монтування. Дуже часто колектор і його складові піддаються впливу різнихколекторних груп 4 приладів, хімічних речовин та іншого. Для того, щоб усі складові колекторної групи працювалиі довго і справно, як і сам колектор, потрібно подбати про місце, де він стоятиме. При монтажі найчастіше пропонують встановлювати спеціальні шафи, які запобігають пошкодженню системи. Це можуть бути як відкриті, так і абсолютно закриті шафки. Який тип найкраще вибрати? Як ви самі розумієте, якщо шафа буде відкрита, то це дозволить вам швидко ознайомитися з роботою всієї системи. Безумовно – це дуже зручно, але водночас є безліч недоліків. Найчастіше колектор знаходиться на рівні статі, а значить, до нього просто добрати як дітям, так і домашнім тваринам. Звичайно, нічого смертельного для всього механізму вони зробити не можуть, але навіть прості механічні пошкодження можуть призвести до не зовсім правильної роботи. У випадку, якщо ви оберете закритий тип шафи, то отримаєте масу переваг. Насамперед проблеми попадання пилу, бруду та механічних пошкоджень у саму систему будуть зведені практично до нуля. Також такий захист чудово підходить, якщо у будинку є маленькі діти чи тварини. Але як і будь-яка інша система, вона має свої недоліки. Один з головних – це обмежений доступ до самої конструкції. Досить складно проводити стеження за всіма процесами в системі та перемикати крани.