Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Фільтри і зворотні клапани

Фільтри грубої механічної очистки - це спеціальні прилади, які дозволяють очищати воду від різних металів, розчинених у ній, хімічних сполук і навіть бруду.

Залежно від способу очищення води виділяють два види фільтрів. Перший називають грязьовиками. До них відносять усі косі фільтри та частина прямих. Такі фільтри постійно збирають у собі все сміття та бруд, який є у воді. Вони не промиваються і для їхнього очищення потрібно повністю розібрати фільтр. Другий тип має систему очищення і до них відносять прямі фільтри. На таких пристроях є спеціальний кран, за допомогою якого можна злити воду разом з осадом, що накопичився, називається такий фільтр - самопромивний фільтр або той, що самоочищається фільтр.

Що ж до установки фільтрів, то тут також є кілька нюансів. Насамперед потрібно встановлювати фільтр первинного очищення ще до встановлення лічильника. Це пов'язано з тим, що там мало місця і після встановлення лічильника, фільтр практично неможливо втиснути в простір не пошкодивши інші пристрої. Далі потрібно встановлювати кожен тип фільтра залежно від їхнього зовнішнього вигляду та функцій. Прямий фільтр потрібно встановлювати виключно на горизонтальну ділянку, тоді як косий фільтр можна трохи посунути.

Купити фільтр та зворотний клапан потрібно при встановленні лічильника.


Всім відомо, що для того, щоб у вашому будинку не було проблем з технікою, яка підключена до водопроводу, потрібно приділяти увагу фільтрам на воду. Також вода, яка йде до нас у крани, має відповідати деяким санітарно-гігієнічним нормам, які найчастіше порушуються. Щоб уберегти себе та свою сім'ю від хвороб, а техніку від поломки, потрібно звернути увагу на фільтри для води, яких існує велика кількість.

Що ж таке фільтр для води і навіщо він потрібний?

Фільтри грубої механічної очистки - це спеціальні прилади, які дозволяють очищати воду від різних металів, розчинених у ній, хімічних сполук і навіть бруду. Звичайно ж, на станціях подачі води в житлові будинки існує досить суворий контроль, і такі речовини рідко потрапляють у великій кількості у водопровід, але тверді нерозчинні частки часто можуть стати проблемою.

Якщо ви живете у приватному будинку та отримуєте воду з природних джерел, то в її складі може бути глина, пісок, різний бруд. Саме фільтр стане тією необхідною перешкодою, яку вони не зможуть пройти, а значить і вода у вашому будинку завжди буде чистою.

Ті ж люди, які мешкають у квартирах, дуже часто замислюються про встановлення фільтрів, посилаючись на те, що в будинку вже є такі пристрої. Вода в будинку проходить чимало ступенів очищення і можливо до вас доходить вже в більш-менш прийнятному вигляді, але за довгий термін експлуатації такі фільтри вже досить погано виконують свої функції. Ви можете отримати воду без бруду, але з іржею, яка збереться у воді, проходячи трубами вашого водопроводу. Якщо ж для вживання в їжу багато сімей намагаються додатково фільтрувати воду, то для техніки, такої як пральна машинка або посудомийка, подібну процедуру провести неможливо. Проблеми нальоту на барабані та швидкий вихід з ладу техніки, що пов'язана з водопроводом, повністю залежать від якості води, яка до них надходить. Сам фільтр має просту структуру та зрозумілий принцип своєї роботи. Вода проходить через пристрій, який складається зі спеціальної дрібної сітки з металу або іншу схожу деталь. Саме вона затримує всі тверді частинки у фільтрі, а потім, при необхідності, вода може проходити ще через один фільтр зі схожим принципом роботи, який у свою чергу затримує інші речовини.

Фільтри є кількох типів. Хоча принцип роботи і кінцевий результат у них однаковий, деякі все ж таки виділяються серед інших.

  • Перший тип – це сітчастий. Назва сама каже за себе. Цей фільтр виконує свою роботу за рахунок нержавіючої металевої сітки. Вода проходить через неї та залишає всі важкі частинки у фільтрі. Такий тип один із найпоширеніших і виділяється своїм тривалим терміном служби.
  • Другий тип - це фланцевий та муфтові фільтри. Вони не сильно відрізняються від попереднього, і свою назву отримали тільки через спосіб приєднання до труби. Такі фільтри найчастіше використовуються на магістральних трубопроводах або в підвалах будинків з великою кількістю поверхів.
  • Третій тип - це косий та прямий фільтр. Залежно від того, як розташований відстійник, де відбувається сама фільтрація води, існує косий і прямий фільтр. Прямий фільтр має рівний відстійник, який повністю перпендикулярний до потоку води і спрямований вниз. Найчастіше такий фільтр досить великий, що забезпечує більш якісну та ретельну фільтрацію. Косий фільтр має невеликий скіс під кутом. Його використовують у тому випадку, якщо прямий встановити не виходить.

Але фільтр – це не єдиний пристрій, якому потрібно приділити велику увагу. Щоб захистити себе від постійних перебоїв у водопостачанні, вимкнення насосів або витоку води, низькому тиску та багато іншого, потрібно задумати про встановлення зворотного клапана. Цей пристрій має просту структуру, він виконаний з латуні і має невелику пружину з круглою пластинкою. Такий клапан потрібний для того, щоб пропускати воду виключно в одному напрямку. Зворотний клапан ставлять на систему водопостачання, і в майбутньому він не даватиме воді всмоктуватися назад через труби у разі вимкнення насоса. Що це дає для користувача системою водопостачання? Насамперед такий клапан потрібен для системи опалення. Оскільки такий клапан утримує воду, вона не опускатиметься назад у теплоносій. Якщо у вашому будинку несподівано зламався насос або з якихось причин перестала працювати вся система опалення без зворотного клапана вода піде вниз. Це призводить до того, що труби стають порожніми і при повторному запуску системи вони будуть дуже довго наповнюються водою. Крім цього, зі зворотним клапаном сильно полегшується робота насоса, адже немає того опору від води, яка знаходиться по трубах вище, а значить і її доставка навіть на найвищі поверхи буде проводитись у кілька разів швидше. Вибір зворотного клапана потрібно проводити в залежності від діаметра труби, але потрібно також розуміти, що зворотний клапан

Вгору