Настає момент, коли кожен із нас задається питанням опалення свого будинку. Рішення приймати складно, оскільки на сьогоднішній день ринок пропонує нам величезний вибір. У статті ми розглянемо конвекторне опалення приміщення. Сьогодні цей спосіб обігріву набирає популярності не лише через нестабільну ситуацію з тарифами на газ та електроенергію, а й завдяки легкості та доступності його підключення. При використанні конвекторного підключення немає необхідності створювати складний та дорогий проект системи опалення та немає необхідності витрачатися на котли, труби та відповідні матеріали.

Що таке конвекторне опалення?

З назви випливає, що в основі лежить конвектор опалювального приладу, який передає тепло конвекцією. Конвекція – це вид теплопередачі, у якому енергія нагрівального елемента переноситься струменями і потоками. Що ми маємо? Конвекторне опалення - це спосіб обігріву приміщення перенесенням тепла потоками повітря. З уроків фізики нам відомо, що тепле повітря піднімається, а холодне спускається вниз це безпосередня циркуляція повітря та природне нагрівання приміщення.

Будова конвекторів досить проста - це металевий корпус, що має зверху жалюзі або клапани, в якому розміщено нагрівальний елемент. За принципом роботи конвекційний обігрівач буває електричним, водяним та газовим.


У заміських будинках і на дачах частіше використовують газові конвектори, які монтуються всередині приміщення на зовнішній стіні, а назовні виводиться газохід, який має повітрязабірник і вихлопний канал. Такий вид обігрівача не вимагає електрики та додаткового догляду, такого як злив води. Підключається не лише до газової магістралі, а й до газових балонів.

Водяний конвектор подібний до звичайних батарей. В обох випадках теплоносієм є вода, але конвектор обігріває площу потоками теплого повітря, а батарея за рахунок безпосередньо нагріву свого корпусу. У конвекторі нагріваються алюмінієві пластини і мідна труба, що виробляє нагрівання повітря всередині корпусу. У приміщення гаряче повітря надходить через спеціальні отвори, таким чином виробляє циркуляцію по всій площі.

Електричний конвектор найпоширеніший і доступніший опалювальний прилад. Його головною перевагою є простота підключення. Все, що йому потрібно для роботи, це доступ до електроживлення. Сучасні конвектори виготовляють із сталі, що полегшує виготовлення самого виробу. На даний час вже не складно підібрати дизайн корпусу конвектора, який буде відповідати вашому дизайну та інтер'єру. Жалюзі, які встановлені в конвекторі, можуть змінювати потік теплого повітря, які можна виставляти під певним кутом. Найчастіше такі жалюзі встановлюються збоку, дозволяючи тим самим поширювати повітря, захоплюючи більше території. Електричні конвектори оснащені датчиком навколишнього повітря (термостатом), щоб запобігти перегріву. Конвекційний обігрівач оснащений трубками (трубчастий електронагрівник), всередині якої знаходиться засипка кварцу або термостійка кераміка, в якій протягнута нитка ніхрому. Більшість сучасних конвекторів опалення додатково оснащені очищувачами повітря та іонізаторами.

Електричні конвектори виробляються кількох видів - підлогові, настінні, монтовані підлогу або плінтус. Настінні конвектори можуть застосовуватися як на стіні (монтуються спеціальними кронштейнами), так і на підлозі (ставляються на спеціальні ніжки, які йдуть у комплекті з самим пристроєм). Але варто зазначити, що настінні конвектори не мають датчика, який відключить його при падінні. У цьому випадку варто купувати конвектор для застосування для підлоги, який спеціально для цього розроблений. Підлоговий конвектор ставиться на підлогу, і може переміщатися площею підлоги за допомогою спеціальних коліщатків, які кріпляться до самого пристрою. Також є обігрівачі, які можуть міцно монтуватися в підлогу або плінтус, їх називають Внутрішньопідлогові конвектори. Перевагою такого розташування є «невидимість» цих конвекторів. Щоб обігріти кімнату, необхідно правильно підібрати конвектор.

Але вибравши конвекторне опалення, не обов'язково робити його єдиним видом опалення. Гарна спілка виходить у конвекторів з теплою підлогою. Тепла підлога призначена для рівномірного комфортного прогрівання приміщення. При конвекторному опаленні природно виходить, що нижній шар потоку повітря холодніший, ніж верхній. У такому разі виходить, що в приміщення начебто, як і не холодно, але по ногах тягне прохолодою. Теплу підлогу виключають такі випадки. Маючи великі площі та невелику температуру, тепла підлога поступово прогріває нижні шари поверхні. Теплу підлогу використовують як додаткове опалення, тим самим підвищуючи комфортність вашого приміщення. Конвектори разом із теплою підлогою забезпечать вам ідеальний прогрів приміщення.

Для кращого результату при опаленні будинку конвекторами слід виконати ряд дій:

  • Необхідно утеплити будинок, щоб частина теплого повітря не йшла на вулицю.
  • Відповідально підійти до питання розрахунку теплової потужності з огляду на загальну площу будинку. На 1 кв.метр потрібно 100 Ватів теплової енергії.
  • Кріпити конвектори варто за рекомендаціями виробника.
  • Для можливості керування температурою необхідно придбати прилад, який оснащений електричним термостатом.
  • Для більшої ефективності конвектора, бажано його розмістити під віконним отвором.

Переваги опалення будинку конвекторами:

  • Високий відсоток конвективного обміну тепла. 90-95%
  • Швидке прогрівання приміщення.
  • Відсутність складних проектів опалювальної системи.
  • Легкість застосування та доступність.
  • Економія на трубах та дорогих водонагрівальних системах.
  • Можливість автоматичного контролю опалення.
  • Гарна стійкість перед корозією.
  • Великий вибір як і в дизайні, так і в ціновому питанні.

Серед різних опалювальних приладів, конвектор займає не останнє місце і заслуговує на увагу і повагу.

Конвекторне опалення – це відмінний варіант для обігріву приміщення. Підходять і для квартир, і заміських будинків, і для дач, і для офісів. Мають відмінну продуктивність і ефективність.